![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1406410
*
nr 140 6410
Spegel
Sent 1800-tal
Utrop:
100 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 april 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/4 06:59:22
1
200 kr
17/4 11:06:27
2
150 kr
17/4 11:07:02
2
200 kr
17/4 11:08:22
2
300 kr
20/4 17:07:06
3
400 kr
21/4 13:24:06
4
Vinnande bud
22/4 16:00:23
3
500 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 140 6410
Spegel
Sent 1800-tal
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 april 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/4 06:59:22 | 1 | 200 kr |
17/4 11:06:27 | 2 | 150 kr |
17/4 11:07:02 | 2 | 200 kr |
17/4 11:08:22 | 2 | 300 kr |
20/4 17:07:06 | 3 | 400 kr |
21/4 13:24:06 | 4 | Vinnande bud |
22/4 16:00:23 | 3 | 500 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53